Lymfotaping

 
Lymfotaping je speciální metoda aplikace pružné tejpovací pásky sloužící k podpoře fungování lymfatického systému v nejproblematičtějších partiích. Na rozdíl od ostatních typů ošetření zaměřených na lymfatickou drenáž působí lymfotaping dlouhodobě - po celou dobu aplikace tejpu. 
 

Použití (indikace)

 
- Především v kombinaci s manuální lymfodrenáží pro prodloužení účinku ošetření. 
- U poúrazových stavů (podvrknutí, zhmožděniny ap.) - aplikace pro podporu a urychlení vstřebávání otoků a hematomů (modřin) 
- Jako dlouhodobě působící podpořa odčerpávání přebytečných tekutin z tkání před zařazením manuálních lymfodrenáží v případě, že je lymfodrenáž potřebná, ale ze zdravotních důvodů (onemocnění srdce či ledvin) by znamenala příliš velké zatížení postižených orgánů a organismus je třeba nejprve připravit. Stejně jakou u lymfodrenáží je v takovýchto případech potřebná konzultace s lékařem.
 
 
Při lymfotapingu se využívá specifického způsobu aplikace speciální pružné kineziologické tejpovací pásky. Vzhledem k dlouhodobému kontaktu těla s tapovací páskou se využívají hypoalergenní pásky a před první aplikací se doporučuje test snášenlivosti.
 
 

Kontraindikace:

 
- Probíhající a nedoléčená onkologická onemocnění (jen s vědomím a na doporučení lékaře)
- Otoky vzniklé díky onemocnění srdce či ledvin (možné jen s vědomím a na doporučení lékaře)
- Nesnášenlivost tejpovacího materiálu